Меню
Lady Boom
ПошукАкаунтБажані товариКошик

Як легко позбавитися від кошлатості на одязі: 10 перевірених способів

Кошлатість на одязі - неприємна проблема, з якою доводиться стикатися багатьом з нас. В даній статті ми розглянемо декілька методів для видалення кошлатості з одягу, починаючи від використання спеціального приладу та закінчуючи правильним зберіганням.

Кошлатість може бути видалена різними способами, включаючи механічне видалення (бритва, скотч, щітка для одягу, зубна щітка), використання спрею для волосся, парогенератора та праски, а також правильний догляд за одягом під час прання і зберігання. Купа светрів на підлозі в гостинній

1. Використання спеціального приладу

Спеціальні прилади для видалення кошлатостей, також відомі як машинки для видалення кошлатостей, розроблені спеціально для вирішення цієї проблеми.

 • Вибір приладу

При виборі приладу важливо враховувати декілька факторів. По-перше, вибирайте прилад, в якому використовується металеве лезо, оскільки воно більш довговічне і ефективне. По-друге, вибирайте прилад, в якому є регулятор висоти, оскільки він дозволяє налаштувати висоту леза для різних типів тканин. По-третє, вибирайте прилад, в якому є знімний контейнер для відходів, що забезпечує простоту його чищення.

 • Використання приладу

Коли ви використовуєте прилад для видалення кошлатостей, необхідно вести його в напрямку проти волокон тканини. Але будьте обережні, щоб не пошкодити одяг. Після кожного використання не забудьте очистити прилад, видаляючи відходи з контейнера.

2. Скотч

Звичайний скотч може виявитися корисним у боротьбі з кошлатістю. Він працює, притягуючи до себе кошлатості.

 • Підготовка скотчу

Відріжте шматок скотчу достатньої довжини, щоб намотати його на руку липким боком назовні.

 • Видалення кошлатостей

Обережно пройдіться скотчем по поверхні одягу, притискаючи його до тканини. Скотч прилипає до кошлатостей, дозволяючи вам легко їх видалити. На столі стоїть багато рулонів скотчу

3. Бритва

Ще один ефективний метод видалення кошлатостей - це звичайна бритва. Цей спосіб вимагає особливої обережності, оскільки існує ризик пошкодити тканину.

 • Підготовка одягу

Перед тим, як почати, покладіть одяг на плоску поверхню. Підготуйте бритву, переконайтеся, що лезо чисте.

 • Процес бриття

Обережно ведіть по одязі бритвою в напрямку проти волокон тканини, уникайте тиску, щоб не пошкодити тканину. Поступово ведіть бритвою по всій поверхні одягу, поки не видалите всю кошлатість.

4. Щітка для одягу

Щітка для одягу може бути корисною не тільки для видалення пилу та бруду, але й для боротьби з кошлатістю.

 • Вибір щітки

Оберіть щітку з ворсом середньої жорсткості. Вона має бути достатньо м'якою, щоб не пошкодити тканину, але достатньо жорсткою, щоб видалити кошлатості.

 • Процес очищення щіткою

Проводьте щітку по одягу в напрямку волокон тканини, намагаючись видалити кошлатості. Поступово пройдіться щіткою по всій поверхні одягу. На столі лежить светр та щітка для одягу

5. Спрей для волосся

Спрей для волосся може бути використаний як тимчасове рішення проблеми з кошлатістю. Він фіксує волокна тканини, що допомагає зменшити утворення кошлатостей.

 • Застосування спрею

Нанесіть трохи спрею на одяг, розпилюйте його рівномірно по поверхні. Намагайтеся не перебільшувати з кількістю спрею, оскільки це може зробити ваш одяг важким і жорстким.

 • Висихання

Дайте одягу висохнути. Після цього кошлатості мають стати менш помітними.

6. М'ягка зубна щітка

Звичайна м'ягка зубна щітка може бути використана для детального видалення кошлатостей.

 • Вибір щітки

Використовуйте стару, але чисту щітку. Переконайтеся, що вона м'яка, щоб не пошкодити тканину.

 • Процес очищення

Обережно пройдіться зубною щіткою по областях з кошлатостями Продовжуйте, поки не видалите всі кошлатості. В ванній кімнаті на столі лежить зубна щітка

7. Кондиціонер для білизни

Використовуйте кондиціонер для білизни під час прання, щоб запобігти кошлатості. Він робить тканину більш гладкою та м'якою.

 • Додавання кондиціонера

Додайте кондиціонер для білизни в бак для прання відповідно до інструкції на упаковці. Він має бути доданий в кінці циклу прання, щоб максимально ефективно зволожити тканину.

 • Прання і сушіння

Пропрані речі повинні бути м'якими, свіжими і без кошлатості. Сушіть одяг відповідно до інструкцій на їх етикетці.

8. Парогенератор та праска

Використання парогенератора або праски дозволяє розгладити волокна тканини, що допомагає зменшити утворення кошлатостей.

 • Парогенератор

Налаштуйте парогенератор на відповідний режим для вашого типу тканини. Направте пар на області з кошлатостями. Пар має бути достатньо гарячим, щоб розпрямити волокна тканини, але не настільки гарячим, щоб пошкодити одяг.

 • Прасування

Пройдіться праскою по одягу, приділяючи особливу увагу місцям з кошлатостями. Використовуйте пару, якщо праска її випускає, для додаткового розпрямлення волокон. На стійку з одягом направлений щільний пар

9. Холодна вода і оцет

Використовуйте холодну вода та оцет для прання, щоб запобігти кошлатості. Гаряча вода може пошкодити волокна тканини, сприяючи утворенню кошлатостей.

 • Налаштування машинки

Встановіть на вашій машинці для прання режим холодного прання. Додайте оцет згідно з інструкцією на упаковці. Він допомагає зм'якшити тканину та зменшує утворення кошлатостей.

 • Прасування

Після прання прасуйте одяг при низькій температурі, щоб зменшити утворення кошлатостей.

10. Правильне зберігання

Правильне зберігання одягу може допомогти запобігти утворенню кошлатостей.

 • Розміщення одягу

Уникайте перевантаження шафи. Відведіть достатньо місця для кожної речі, щоб вони не м'ялися і не створювали додаткову кошлатість.

 • Використання плечиків

Вішайте одяг на плечики, особливо ті речі, які легко кошлатяться. Це допоможе зберегти форму одягу та зменшити утворення кошлатостей. Светри зберігаються на полицях в гардеробі

Важливо зазначити, що кожен з цих методів має свої переваги та недоліки, а також відповідні застереження. Під час використання бритви або спеціального приладу для видалення кошлатостей необхідно бути обережним, щоб не пошкодити тканину. Використання скотчу та щіток також може бути ефективним, але може вимагати більше часу та зусиль. Використання спрею для волосся, парогенератора або праски може допомогти зменшити утворення кошлатостей, але ці методи можуть бути менш ефективними для глибоких або старих кошлатостей.

Використання кондиціонера для білизни, оцту та холодної води під час прання може допомогти запобігти утворенню кошлатостей, але вони можуть бути менш ефективними для вже існуючих. Також правильне зберігання одягу є важливим елементом у запобіганні утворенню кошлатостей.

Таким чином, перед вибором методу важливо враховувати тип тканини, ступінь кошлатості та особисті вподобання. Найкраще використовувати комбінацію методів для досягнення найкращих результатів.