Меню
Lady Boom
ПошукАкаунтБажані товариКошик

Вибір матеріалу для бігових кросівок: Властивості та догляд

Вибір правильних бігових кросівок є дуже важливим та впливає не тільки на ваш комфорт, але й на ефективність тренувань і запобігає травмуванню. Основним елементом кросівок для бігу, на який потрібно звернути увагу, є матеріал, з якого вони виготовлені. Від нього залежать такі важливі параметри, як вага, вентилювання, зносостійкість, а також спосіб догляду за кросівками.

Матеріали можна поділити на дві основні категорії: синтетичні і натуральні. Синтетичні матеріали, такі як поліестер, нейлон та еластан, відрізняються легкістю, вентилюванням та водовідштовхувальними властивостями. Натуральні матеріали, такі як шкіра та замша, хоча і важчі, але відмінно адаптуються до форми стопи і забезпечують високий рівень комфорту.

Також важливим елементом кросівки є підошва, яка відповідає за амортизацію і зносостійкість взуття. Популярними матеріалами для підошв є EVA, поліуретан, ПВХ та гума. Кожен з них має свої переваги та недоліки, які треба враховувати при виборі. Білі спортивні кросівки в спортзалі

Синтетичні матеріали

Сучасні бігові кросівки часто виготовляють з різних синтетичних матеріалів. Вони легкі, "дихаючі" і добре відводять вологу.

Нейлон

 1. Нейлон - синтетичний матеріал, який відрізняється високою міцністю і стійкістю до води. Він дуже стійкий до зношування, тому кросівки з нейлону можуть прослужити дуже довго.

 2. Нейлон не дихає так, як поліестер, але деякі виробники використовують комбінацію нейлону і дихаючих матеріалів для відведення вологи та вентилювання.

 3. Догляд: Нейлонові кросівки краще чистити вручну м'яким милом і водою. Вони мають схильність до зберігання вологи, тому важливо добре їх просушити після миття. Нейлонові білі спортивні кросівки на газоні

Поліестер

 1. Поліестер - це матеріал, що добре дихає і відмінно справляється з відведенням вологи. Кросівки, виготовлені з поліестеру, зазвичай мають "дихаючі" вставки, що дозволяють повітрю циркулювати, зменшуючи потіння ніг.

 2. Поліестер дуже міцний і стійкий до розтягування, що означає, що кросівки будуть зберігати свою форму навіть після тривалого використання.

 3. Догляд: Поліестерові кросівки можна мити в машинці, але вони мають схильність до пігментації. Найкраще використовувати м'яке мило і чистити вручну.

Spandex (Еластан)

 1. Еластан (або спандекс) - це легкий, гнучкий та дуже еластичний матеріал, який часто використовується в спортивному взутті. Він надає кросівкам дуже зручну посадку.

 2. Еластан має високу стійкість до поту та вологи, що робить його ідеальним для інтенсивних тренувань. Він також добре дихає, що забезпечує комфорт для ніг під час тривалих бігових сесій.

 3. Догляд: кросівки з еластану легко мити, але вони мають бути просушені при кімнатній температурі, оскільки висока температура може пошкодити матеріал. Пам'ятайте, що еластан може бути менш стійким до зношування в порівнянні з іншими синтетичними матеріалами. Спортивні кросівки для бігу з еластану на футбольному полі

Натуральні матеріали

Існують і варіанти кросівок, виготовлених з натуральних матеріалів, таких як бавовна, шкіра або замша.

Бавовна

 1. Бавовна має приємне для шкіри натуральне відчуття, що робить її комфортною для носіння. Вона добре дихає, але може вбирати вологу, що може бути незручно під час тривалих тренувань.

 2. Бавовна є гіпоалергенним матеріалом, тому він відмінно підходить для людей з чутливою шкірою або алергією на синтетичні матеріали.

 3. Догляд: Бавовняні кросівки мають схильність до зміни форми під час машинного миття, тому рекомендується мити їх вручну. Необхідно дозволити їм повністю просохнути, щоб уникнути розвитку бактерій. Червоні бавовняні кеди для бігу на дорозі

Шкіра

 1. Шкіряні кросівки відрізняються високою міцністю і можуть прослужити довгі роки. Вони мають більшу вагу, але водночас надають кращу підтримку стопи.

 2. Шкіра є дихаючим матеріалом, але в такому взутті може стати дуже жарко при високих температурах. Вона також може вбирати вологу, яка потім висихає, роблячи матеріал жорстким.

 3. Догляд: Шкіряні кросівки вимагають ретельного догляду, включаючи регулярне чищення спеціальними засобами для шкіри. Не рекомендується мити їх в машині, оскільки це може пошкодити шкіру.

Замша

 1. Замша - це тип шкіри з набрудованою поверхнею, яка надає їй велюровий вигляд. За своїми властивостями вона м'яка, гнучка і дуже комфортна для носіння. Замшеві кросівки для бігу надають неймовірну зручність та стиль.

 2. Замша добре дихає і може забезпечити приємний мікроклімат для ніг, але вона менш водостійка в порівнянні з гладкою шкірою. Також вона може бути менш довговічна, особливо при інтенсивному використанні.

 3. Догляд: Замшеве взуття вимагає ретельного догляду. Воно повинно очищатися спеціальними засобами для замші, щоб уникнути пошкодження матеріалу. Ви також можете використовувати водонепроникний спрей для додаткового захисту від вологи та бруду.

Замшеві бігові кросівки можуть бути чудовим вибором для бігунів, які шукають поєднання стилю, комфорту та естетики. Однак, вони можуть не бути найкращим вибором для тривалих бігових сесій або важких погодних умов. Замшеві кросівки для бігу на лісовій доріжці

Матеріали підошви бігових кросівок

Підошва кросівки є одним з найважливіших елементів у взутті для бігу, оскільки вона впливає на амортизацію, зчеплення із поверхнею та довговічність взуття. Зазвичай підошви виготовляють з різних типів гуми, поліуретану, EVA (етиленвінілацетат) або ПВХ (полівінілхлорид).

Гума

 1. Гума є найпоширенішим матеріалом для підошв кросівок для бігу. Вона має високу стійкість до зношування, надає гарне зчеплення з поверхнею і добре амортизує.

 2. Виробники використовують різні типи гуми з різною твердістю і структурою, в залежності від типу бігу, для якого розраховані кросівки. Наприклад, для трейлраннінгу використовуються більш м'які і гнучкі гуми, що забезпечують краще зчеплення з нерівною поверхнею.

 3. Догляд: Гумові підошви доволі прості в обслуговуванні. Вони мають високу стійкість до води і легко чистяться. Втім, довготривале використання на гарячому асфальті може призвести до їхної деградації. Спортивні кеди з гумовою підошвою в коридорі

Поліуретан

 1. Поліуретанові підошви відомі своєю стійкістю до зношування і здатністю витримати високі навантаження. Вони часто використовуються в бігових кросівках для довгих дистанцій.

 2. Поліуретан може бути жорсткішим, ніж гума або EVA, але надає кращу підтримку і стабільність. Він також менш схильний до деформації з часом.

 3. Догляд: Поліуретанові підошви легко чистяться і мають добру стійкість до вологи. Однак, вони можуть бути менш стійкими до впливу високих температур.

EVA (етиленвінілацетат)

 1. EVA є легким і гнучким матеріалом, що забезпечує відмінну амортизацію. Він часто використовується в середній частині підошви кросівок для бігу.

 2. Незважаючи на легкість і амортизацію, EVA може швидше зношуватися, ніж гума або поліуретан. Втім, деякі виробники використовують підошви, що поєднують EVA з іншими матеріалами для покращення довговічності.

 3. Догляд: EVA легко чиститься і добре просушується. Однак, цей матеріал може погіршувати свої властивості при довготривалому впливі високих температур, тому варто уникати довгого зберігання кросівок з підошвами EVA на прямому сонці. Кросівки для бігу з підошвою EVA на столі складу

ПВХ (Полівінілхлорид)

 1. ПВХ часто використовується у виробництві взуття завдяки своїм зносостійким властивостям. Він володіє високою стійкістю до зношування, що робить його чудовим вибором для бігових кросівок, що вимагають довговічності.

 2. ПВХ також відомий своєю стійкістю до води, що робить його ідеальним для використання в умовах з високою вологістю або навіть дощової погоди. Втім, цей матеріал може бути менш дихаючим, ніж інші, і, можливо, не надасть достатньої амортизації порівняно з гумою, поліуретаном або EVA.

 3. Догляд: ПВХ легко чиститься від бруду та плям. Однак, пам'ятайте, що високі температури можуть призвести до деформації ПВХ, тому кросівки з такими підошвами краще зберігати в прохолодному місці. Кросівки з підошвою з ПВХ в майстерні з ремонту взуття

Вибір матеріалу для кросівок для бігу - це важливий аспект, який впливає на комфорт, продуктивність і тривалість життя вашого взуття. Розуміння властивостей різних матеріалів допоможе вам зробити інформований вибір.

Синтетичні матеріали, такі як поліестер, нейлон та еластан, надають легкість, дихаємість та водостійкість, в той час як натуральні матеріали, такі як шкіра та замша, пропонують високий рівень комфорту та гарну адаптацію до форми стопи. Втім, обидві типи матеріалів вимагають належного догляду, щоб зберегти їхні властивості і подовжити термін служби кросівок.

Підошва - це ще один важливий елемент взуття, на який варто звернути увагу. Матеріали для підошв, такі як EVA, поліуретан, гума і ПВХ, мають різні властивості, що впливають на амортизацію, стійкість до зношування та загальний комфорт при носінні.

Зрештою, вибір матеріалу для кросівок для бігу - це особисте рішення, яке залежить від ваших індивідуальних потреб та умов використання. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете знайти ідеальне взуття, яке відповідає всім вашим вимогам.