Меню

Lady Boom
ПошукАкаунтБажані товариКошик

Вибір взуття для походів в гори: Поради та рекомендації

Ідеальна похідна поїздка в гори завжди починається з правильного підготовчого етапу, одним з ключових елементів якого є вибір найкращого взуття. Взуття не просто забезпечує комфорт ваших ніг, але й впливає на вашу здатність переміщатися по нерівних поверхнях, витримувати навантаження та уникати травм. В цій статті ми надамо детальні поради та рекомендації щодо вибору взуття для походів в горах. Похідні черевики в горах взимку

Тип взуття

Важливо визначити, який тип взуття вам потрібен. Спортивні кросівки, туристичні черевики або гірські черевики – вибір залежить від тривалості мандрівки, погоди, терену та вашого досвіду.

 1. Спортивні кросівки: Ідеально підходять для коротких походів по рівних трасах без суттєвих перешкод. Вони мають гнучкі підошви, що забезпечують хорошу амортизацію на твердих поверхнях, але не надають достатньої підтримки при подоланні гірських маршрутів.

 2. Туристичні черевики: Це взуття з високим голеностопом для підтримки ноги на кам'янистих теренах. Вони мають більш жорсткі підошви, що надають кращу стабільність на нерівних поверхнях.

 3. Гірські черевики: Це найбільш міцне взуття, що ідеально підходить для важких умов гірського трекінгу. Вони мають зовнішні захисні елементи, такі як наконечники і протиковзка підошва.

 4. Сандалі для трекінгу: Ці сандалі - відмінний варіант для коротких маршрутів в спеку. Вони дозволяють ногам "дихати" і швидко сушаться, якщо змокнуть.

 5. Похідні боти: Для зимового трекінгу або подолання маршрутів зі снігом та льодом, похідні боти забезпечують необхідний захист і ізоляцію. Жіночі похідні кросівки в горах

Матеріал

Матеріал взуття має бути високоякісним та довговічним. Поліуретан, кордура або гума – вибір залежить від погодних умов та терену.

 1. Поліуретан: Поліуретанове взуття має довгий термін служби і відмінні амортизаційні властивості, але може бути важким і менш дихаючим.

 2. Кордура: Це високоміцний нейлон, який часто використовується в похідному взутті. Він легкий, міцний, стійкий до зношування і добре дихає.

 3. Гума: Гума використовується в основному в підошвах для забезпечення гарної протиковзкої властивості.

 4. Натуральна шкіра: Шкіряне взуття важче, але воно добре "дихає" і відмінно адаптується до форми ноги.

 5. Синтетична шкіра: Цей матеріал легший і дешевший, але не так добре "дихає". Похідні черевики та похідний рюкзак в горах біля річки

Розмір і посадка

Вибір правильного розміру і посадки взуття – ключ до комфорту під час походу. Не забудьте враховувати товщину носків та можливе набрякання ніг.

 1. Врахуйте товщину носків: Якщо ви плануєте носити товсті шерстяні носки, вам може знадобитися взуття на розмір більше, ніж ви зазвичай носите.

 2. Врахуйте набрякання ніг: Ноги можуть набрякати після довгих походів, особливо в теплу погоду, тому завжди варто залишати трохи додаткового місця.

 3. Перевірте посадку: Взуття не має бути ні занадто тісним, ні занадто вільним. Ваша стопа має бути безпечно закріплена всередині.

 4. Перевірка на стоянні: При примірці взуття стійте на ньому, адже під час ходьби нагрузка на ноги збільшується, і взуття може здаватися тіснішим.

 5. Приміряйте в кінці дня: Ноги набувають найбільшого об'єму в кінці дня, тому приміряння взуття в цей час допоможе знайти найкомфортнішу посадку. Жіночі шкіряні похідні кросівки в горах

Протиковзка підошва

Протиковзка підошва є важливою для безпечного переміщення по гірському терену. Уникайте гладких підошов і шукайте ті, які мають глибокі протектори.

 1. Матеріал: Протиковзка підошва часто виготовляється з гуми, яка забезпечує хороше зчеплення з поверхнею. Важливо, щоб підошва була достатньо гнучкою, щоб нога могла естественно згинатися під час ходьби, але достатньо твердою, щоб уникнути сковзання.

 2. Профіль: Хороший профіль підошви допоможе надати додаткового зчеплення з поверхнею. Глибокі жолоби і широкі канавки допоможуть вам уникнути сковзання на вологій або кам'янистій поверхні.

 3. Форма: Ковзання може виникнути не тільки від вологої поверхні, але і від нестабільної форми взуття. Взуття з вузькими, високими підошвами може бути нестабільним на нерівних поверхнях.

 4. Жорсткість: Жорсткість підошви має бути оптимальною - не занадто м'якою, щоб уникнути сковзання, але не занадто жорсткою, щоб уникнути некомфорту при довгій ходьбі.

 5. Ступінь захисту: Додатковий захист, як-то металеві шипи, може бути включений в дизайн протиковзкої підошви для посилення зчеплення в особливо важких умовах. Похідні кросівки падають з гори

Водонепроникне взуття

Водонепроникне взуття допоможе уникнути неприємних ситуацій під час погіршення погоди або переходу через водойми.

 1. Мембрана: Водонепроникність взуття зазвичай забезпечується за допомогою водонепроникних мембран, що "дихають". Ці мембрани дозволяють випаруванню вологи зсередини взуття, але блокують воду, яка намагається проникнути всередину.

 2. Матеріал: Деякі матеріали, такі як натуральна шкіра, мають відмінні водонепроникні властивості, але вони можуть бути важчими і менш "дихаючими" в порівнянні з синтетичними матеріалами.

 3. Замки: Замки на взутті мають бути також водонепроникними, щоб вода не проникла всередину через цей вхід.

 4. Шви: Шви на взутті мають бути водонепроникними, щоб вода не проникла всередину через ці місця. Це може бути досягнуто за допомогою водонепроникних швів або герметичної обробки.

 5. Догляд: Не забувайте про догляд за вашим водонепроникним взуттям. Регулярна обробка спеціальними засобами допоможе зберегти його водонепроникні властивості. Жіночі похідні водонепроникні кросівки біля гірського озера

Підбір взуття для походів в горах вимагає врахування багатьох факторів, включаючи тип взуття, матеріал, розмір, протиковзкість підошви та водонепроникність. Обраний вами пара взуття може суттєво вплинути на ваш комфорт, безпеку та задоволення від походу. Якщо ви зробите правильний вибір, ваш похід в гори викличе не тільки чудові враження, але й принесе радість від безпечної і комфортної ходьби.